Sun, 3:55 p.m. - Race 26 - LW, LW U23, LW U19, W U19 500 meter

pos.codecrew
stroke
eventfinishdifference
1.DENSarita Kristina HansenLW01:39.1(1)
Faroese Rowing Federation 01:39.144.0 spm
2.BRAAntonia Emanuelle Abreu MottaLW01:41.2(2)+2.1
RowLA 01:41.245.0 spm
3.FROZoe DicksonLW U2301:43.7(3)+4.6
Kollafjardar Itrottarfelag 01:43.742.0 spm
4.GERDénia AmonLW01:45.8(4)+6.7
Ruderclub Hansa Dortmund von 1898 e.V. 01:45.837.0 spm
5.CANJasmine CarterLW01:47.7(5)+8.6
University of Toronto 01:47.750.0 spm
5.AUSVictoria BinnsLW U1901:47.7(5)+8.6
Loreto College Marryatville 01:47.745.0 spm
7.CANVanessa MacKinnonLW01:48.4(7)+9.3
Unaffiliated (CAN) 01:48.434.0 spm
8.USAGiulia PetruzziLW U1901:51.5(8)+12.4
RowLA 01:51.539.0 spm
9.USAEmily LopezW U1901:52.1(9)+13.0
RowLA 01:52.140.0 spm
10.CANSacha FraserLW U1901:54.0(10)+14.9
Victoria City Rowing Club 01:54.039.0 spm
11.CANKaitlyn FurtneyLW U1901:55.1(11)+16.0
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:55.130.0 spm
11.CANChiara DurdanLW U1901:55.1(11)+16.0
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:55.143.0 spm
13.USAMassey WillisLW U1901:56.8(13)+17.7
RowLA 01:56.837.0 spm
14.CANSharlene McKinnonLW01:57.8(14)+18.7
Unaffiliated (CAN) 01:57.840.0 spm
14.CANAmanda KeaganLW U1901:57.8(14)+18.7
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:57.834.0 spm
14.CANCarolyn FordLW01:57.8(14)+18.7
Unaffiliated (CAN) 01:57.834.0 spm
17.USAKassie KimLW U1901:58.5(17)+19.4
RowLA 01:58.543.0 spm
18.CANKate WoodW U1902:00.9(18)+21.8
Victoria City Rowing Club 02:00.938.0 spm
19.CANSarah GrahamLW U1902:02.0(19)+22.9
Notre Dame Rowing Club (Welland) 02:02.030.0 spm
20.CANNatalie HeaslipW U1902:05.3(20)+26.2
Notre Dame Rowing Club (Welland) 02:05.332.0 spm
21.USAMarina TscharnerLW U1902:06.3(21)+27.2
RowLA 02:06.335.0 spm
22.CANAvery ColesLW U1902:14.2(22)+35.1
Notre Dame Rowing Club (Welland) 02:14.231.0 spm
23.CANKhaliya ThawerLW U1902:26.0(23)+46.9
Elmwood School 02:26.031.0 spm
24.USAPatricia A HagenLW02:28.2(24)+49.1
YMCA North - Burnsville MN 02:28.228.0 spm
GBRBett OsborneLWdid not start
Unaffiliated (GBR)