Sun, 2:10 p.m. - Race 19 - [083] M U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.USAMatthew Simmons01:37.6(1)03:16.8(1)04:56.2(1)06:35.4(1)
Oak Neck Rowing Academy 01:37.601:39.201:39.401:39.233.0 spm
2.USANicholas Cesario01:39.6(2)03:19.8(2)04:59.7(2)06:39.0(2)+3.6
Oak Neck Rowing Academy 01:39.601:40.201:39.901:39.233.2 spm
3.USAHenry Davison01:41.0(3)03:22.5(3)05:04.0(3)06:47.2(3)+11.8
Oak Neck Rowing Academy 01:41.001:41.501:41.501:43.232.5 spm
4.CANBraden Durcak01:43.4(5)03:27.7(4)05:12.2(4)06:53.9(4)+18.5
Leander Boat Club 01:43.401:44.301:44.501:41.731.0 spm
5.CANMatti Essig01:44.8(6)03:29.4(5)05:14.5(5)06:59.7(5)+24.3
Eden High School 01:44.801:44.601:45.101:45.231.5 spm
6.CANLiam Gilby01:45.0(7)03:32.2(6)05:21.6(6)07:08.3(6)+32.9
Lloydminster Rowing Club 01:45.001:47.201:49.401:46.630.2 spm
7.CANMaximilian Powell01:46.5(8)03:35.8(7)05:25.2(7)07:11.4(7)+36.0
Victoria City Rowing Club 01:46.501:49.301:49.401:46.233.0 spm
8.USAAdil Kadirov01:49.1(11)03:42.5(9)05:36.5(8)07:23.7(8)+48.3
Oak Neck Rowing Academy 01:49.101:53.401:54.001:47.333.4 spm
9.CANMalcolm Saylor01:47.4(9)03:40.6(8)05:39.8(9)07:36.0(9)+1:00.6
Niagara Falls Rowing Club 01:47.401:53.201:59.201:56.224.0 spm
10.ECUMichael Baque Rosales01:52.9(16)03:45.7(12)05:40.7(10)07:39.2(10)+1:03.8
CLUB ATLETICO MIRAMAR 01:52.901:52.801:55.001:58.527.5 spm
11.CANAidan Munro01:52.2(14)03:47.1(14)05:43.2(12)07:39.4(11)+1:04.0
Victoria City Rowing Club 01:52.201:54.901:56.101:56.233.7 spm
12.CANBenjamin Pacceca01:48.9(10)03:45.4(11)05:43.1(11)07:40.8(12)+1:05.4
Ridley College 01:48.901:56.501:57.701:57.832.2 spm
13.ECUErick Javier Sotomayor PeƱafiel01:50.6(12)03:47.0(13)05:46.2(13)07:51.7(13)+1:16.3
CLUB CALUS ECU 01:50.601:56.401:59.202:05.535.4 spm
14.CANMyles Quintyn01:55.1(19)03:53.4(15)05:54.2(15)07:54.7(14)+1:19.3
Niagara Falls Rowing Club 01:55.101:58.302:00.802:00.523.5 spm
15.CANTristan Chang01:43.3(4)03:43.5(10)05:51.0(14)07:56.1(15)+1:20.7
Victoria City Rowing Club 01:43.302:00.202:07.502:05.133.9 spm
16.CANCalvin Pally01:55.6(20)03:54.1(16)05:56.9(16)07:59.1(16)+1:23.7
Saskatoon Rowing Club 01:55.501:58.402:02.802:02.428.8 spm
17.CANBen Bradford-Andrew01:56.1(21)03:55.7(17)05:59.1(17)08:02.6(17)+1:27.2
Ridley College 01:56.101:59.602:03.402:03.529.7 spm
18.CANMatthew Liu01:57.8(22)03:56.7(18)05:59.1(17)08:03.6(18)+1:28.2
Ridley College 01:57.801:58.902:02.402:04.528.5 spm
19.CANWilliam Thornton01:52.5(15)03:59.0(20)06:08.6(19)08:20.8(19)+1:45.4
Victoria City Rowing Club 01:52.502:06.502:09.602:12.228.8 spm
19.CANCharles Tate-Goff01:54.3(18)04:01.1(21)06:12.4(21)08:20.8(19)+1:45.4
Victoria City Rowing Club 01:54.302:06.802:11.302:08.331.9 spm
21.CANRoman Sapounzi01:58.1(23)04:07.0(22)06:19.3(22)08:28.6(21)+1:53.2
Ridley College 01:58.102:08.902:12.302:09.132.0 spm
22.CANOwen Liu01:51.2(13)03:57.9(19)06:11.1(20)08:33.0(22)+1:57.6
Upper Canada College 01:51.202:06.702:13.202:21.828.6 spm
23.CANSean Birchall02:08.2(26)04:17.9(24)06:28.0(23)08:36.9(23)+2:01.5
Mic Mac Rowing Club 02:08.102:09.602:10.102:08.931.2 spm
24.CANNicholas Man02:03.5(25)04:14.6(23)06:30.7(24)08:47.7(24)+2:12.3
Ridley College 02:03.502:11.102:16.102:17.029.5 spm
25.CANAdrian Sapounzi02:02.6(24)04:22.1(25)06:43.8(25)09:01.0(25)+2:25.6
Ridley College 02:02.602:19.502:21.702:17.229.8 spm
CANOwen Couroux01:53.2(17)------
South Niagara Rowing Club 01:53.226.0 spm
USAWyatt Campagna   did not start
Unaffiliated (USA) 
CANKeagan Callahan   did not start
Don Rowing Club