Sun, 1:55 p.m. - Race 18 - [082] W U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CANMira Calder01:44.9(3)03:33.0(2)05:21.7(1)07:10.8(1)
Victoria City Rowing Club 01:44.901:48.101:48.701:49.036.2 spm
2.ZIMDanielle Kaschula01:36.4(1)03:28.7(1)05:27.4(2)07:19.1(2)+8.3
Peterhouse School 01:36.401:52.301:58.701:51.628.4 spm
3.CANRiley Richardson01:44.4(2)03:36.1(3)05:29.0(3)07:20.8(3)+10.0
Ottawa Rowing Club 01:44.401:51.701:52.901:51.830.7 spm
4.CANArden Ross01:50.1(5)03:42.4(5)05:34.7(5)07:22.4(4)+11.6
Victoria City Rowing Club 01:50.101:52.301:52.301:47.636.2 spm
5.USASofia Ulinski01:51.7(9)03:43.4(6)05:35.1(6)07:25.2(5)+14.4
The Port Jefferson Rowing Club 01:51.701:51.701:51.701:50.131.2 spm
6.CANEllen Marion01:49.5(4)03:40.4(4)05:34.0(4)07:32.9(6)+22.1
Regina Rowing Club 01:49.501:50.901:53.601:58.833.0 spm
6.CANIngrid Eshuis01:50.7(6)03:44.2(7)05:38.1(7)07:32.9(6)+22.1
St. Catharines Rowing Club 01:50.701:53.501:53.901:54.829.5 spm
8.CANKate Druzina01:51.9(10)03:47.5(10)05:44.5(9)07:39.3(8)+28.5
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:51.901:55.601:57.001:54.828.2 spm
9.CANJillian VanDyk01:51.5(8)03:46.7(9)05:43.2(8)07:39.6(9)+28.8
South Niagara Rowing Club 01:51.501:55.201:56.501:56.330.5 spm
10.CANLily Jedlic01:51.3(7)03:45.7(8)05:44.7(10)07:42.9(10)+32.1
Regina Rowing Club 01:51.301:54.401:59.001:58.233.3 spm
11.CANKenna Johnson01:54.0(12)03:53.6(13)05:56.0(13)07:51.8(11)+41.0
 01:54.001:59.602:02.401:55.827.5 spm
12.CANBethany Nordstrom01:52.3(11)03:51.2(11)05:52.5(11)07:52.7(12)+41.9
Victoria City Rowing Club 01:52.301:58.902:01.302:00.230.0 spm
13.USAIsabella Knapp01:56.0(15)03:53.4(12)05:54.8(12)07:53.5(13)+42.7
Oak Neck Rowing Academy 01:56.001:57.402:01.401:58.628.0 spm
14.CANRuth Theresa Shanahan McDonald01:56.6(16)03:56.3(14)05:58.3(15)07:57.7(14)+46.9
Argonaut Rowing Club 01:56.601:59.702:02.001:59.329.0 spm
15.CANSophia Regosa01:56.9(17)03:57.9(15)06:00.9(16)08:01.1(15)+50.3
Victoria City Rowing Club 01:56.902:01.002:03.002:00.333.7 spm
16.USAGrace Chambers01:57.4(18)03:57.9(15)05:57.6(14)08:03.6(16)+52.8
The Port Jefferson Rowing Club 01:57.402:00.501:59.702:06.033.7 spm
17.CANSydney Begadon01:54.8(13)04:00.1(17)06:09.7(17)08:18.6(17)+1:07.8
bishop tonnos rowing 01:54.802:05.302:09.602:08.929.4 spm
18.CANMarijn Butterfield01:58.6(20)04:04.0(18)06:13.6(18)08:21.1(18)+1:10.3
Victoria City Rowing Club 01:58.602:05.402:09.602:07.533.9 spm
19.CANKendall Rose01:55.2(14)04:04.4(19)06:18.2(19)08:27.7(19)+1:16.9
Barrie Rowing Club 01:55.202:09.102:13.802:09.528.6 spm
20.CANTasmin Willms01:58.0(19)04:09.0(20)06:22.5(20)08:31.3(20)+1:20.5
Don Rowing Club 01:58.002:11.002:13.502:08.832.0 spm
21.CANRyan Lock02:00.2(21)04:10.1(21)06:28.8(21)08:47.2(21)+1:36.4
Bishop Tonnos CSS 02:00.202:09.902:18.702:18.430.1 spm