Sun, 12:45 p.m. - Race 14 - [076] LW U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.USACatherine Barry01:50.5(1)03:44.8(1)05:42.1(1)07:35.1(1)
Oak Neck Rowing Academy 01:50.501:54.301:57.301:52.935.5 spm
2.CANMakeda Harrison01:53.8(2)03:50.0(2)05:46.2(2)07:39.7(2)+4.6
St. Catharines Rowing Club 01:53.801:56.201:56.201:53.530.7 spm
3.USADeanna Besart01:54.7(4)03:52.2(4)05:50.0(3)07:47.0(3)+11.9
Oak Neck Rowing Academy 01:54.701:57.501:57.801:57.031.7 spm
4.CANAna Cumming01:57.5(6)03:56.7(6)05:55.8(6)07:50.7(4)+15.6
St. Catharines Rowing Club 01:57.501:59.201:59.101:54.929.7 spm
5.CANJulia Teixeira01:55.3(5)03:53.5(5)05:54.1(5)07:53.5(5)+18.4
Argonaut Rowing Club 01:55.301:58.202:00.601:59.333.5 spm
6.USANatalie Dunn01:59.1(10)03:59.2(8)05:59.1(7)07:56.9(6)+21.8
Oak Neck Rowing Academy 01:59.102:00.101:59.901:57.932.7 spm
7.CANMya Kelln02:00.9(12)04:00.9(11)06:00.8(9)07:58.1(7)+23.0
Saskatoon Rowing Club 02:00.802:00.001:59.901:57.430.0 spm
8.USAKristen DiConza01:54.3(3)03:51.0(3)05:52.5(4)07:58.9(8)+23.8
Oak Neck Rowing Academy 01:54.301:56.702:01.502:06.432.0 spm
9.CANSarah Stacey01:57.9(7)04:00.8(10)06:06.1(11)08:07.2(9)+32.1
EL Crossley 01:57.902:02.902:05.302:01.026.2 spm
10.USAKelly Clarke01:58.7(8)03:59.0(7)05:59.2(8)08:10.2(10)+35.1
Oak Neck Rowing Academy 01:58.702:00.302:00.202:11.027.7 spm
11.CANTalia Taylor01:59.0(9)04:00.0(9)06:05.0(10)08:10.7(11)+35.6
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:59.002:01.002:05.002:05.729.0 spm
12.CANElsa Lissel-DeCorby02:00.1(11)04:04.3(12)06:10.3(12)08:15.0(12)+39.9
Saskatoon Rowing Club 02:00.002:04.102:06.002:04.929.8 spm
13.CANRheagan Hamm02:02.3(13)04:10.6(13)06:17.9(13)08:23.4(13)+48.3
St. Catharines Rowing Club 02:02.302:08.302:07.302:05.530.2 spm
14.CANMaya Foster Thompson02:06.3(15)04:12.0(14)06:18.4(14)08:24.4(14)+49.3
Mic Mac Rowing Club 02:06.302:05.702:06.402:06.027.8 spm
15.USASophia DeMartino02:07.6(16)04:17.1(16)06:27.3(15)08:35.2(15)+1:00.1
Oak Neck Rowing Academy 02:07.602:09.502:10.102:07.929.2 spm
16.CANNatalie Miners02:05.0(14)04:14.3(15)06:28.6(16)08:41.9(16)+1:06.8
University of Guelph 02:05.002:09.302:14.302:13.431.7 spm
17.CANAnna Bellefeuille02:07.9(17)04:18.9(17)06:31.2(17)08:47.9(17)+1:12.8
Argonaut Rowing Club 02:07.902:11.002:12.302:16.628.5 spm
18.CANMaya Gaston02:09.4(19)04:22.3(18)06:36.6(18)08:50.2(18)+1:15.1
Eden High School 02:09.402:12.902:14.302:13.528.7 spm
19.CANSamantha Wimbush02:09.1(18)04:23.4(19)06:40.1(19)08:57.5(19)+1:22.4
Notre Dame Rowing Club (Welland) 02:09.102:14.302:16.702:17.325.3 spm
20.CANSierra Kelly02:10.5(20)04:26.6(20)06:45.9(20)08:58.4(20)+1:23.3
Niagara Falls Rowing Club 02:10.502:16.102:19.302:12.533.5 spm
21.CANPauline Rotz02:13.6(22)04:29.7(22)06:48.7(21)09:05.8(21)+1:30.7
Eden High School 02:13.602:16.102:19.002:17.126.3 spm
22.CANClaire Naylor02:10.6(21)04:26.7(21)06:51.0(22)09:14.3(22)+1:39.2
Regina Rowing Club 02:10.602:16.102:24.302:23.230.8 spm
23.CANElizabeth Spilotro02:24.3(23)04:50.3(23)07:17.3(23)09:45.6(23)+2:10.5
Notre Dame Rowing Club (Welland) 02:24.302:26.002:27.002:28.423.5 spm