Sun, 3:10 p.m. - Race 22 - [084] W U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CANAva Semeniuk01:52.9(5)03:49.2(3)05:47.1(2)07:40.4(1)
Argonaut Rowing Club 01:52.901:56.301:57.901:53.431.0 spm
2.CANDayanara Wilde01:55.6(9)03:53.5(5)05:51.1(4)07:44.0(2)+3.6
Saskatoon Rowing Club 01:55.601:57.901:57.601:52.829.5 spm
3.CANErika Porter01:52.6(3)03:46.7(1)05:42.0(1)07:44.3(3)+3.9
Don Rowing Club 01:52.601:54.101:55.302:02.333.8 spm
4.CANWillow Tzonev01:49.4(1)03:47.7(2)05:48.3(3)07:47.2(4)+6.8
Victoria City Rowing Club 01:49.401:58.302:00.601:58.831.9 spm
5.CANMackenzie Murray01:52.5(2)03:50.0(4)05:53.4(5)07:57.9(5)+17.5
Niagara Falls Rowing Club 01:52.501:57.502:03.402:04.629.7 spm
6.CANElena Park01:58.2(13)03:58.3(8)05:57.9(6)08:00.8(6)+20.4
Saskatoon Rowing Club 01:58.202:00.001:59.602:03.027.8 spm
7.USAHannah Marks02:00.7(17)04:01.9(10)06:04.6(8)08:04.9(7)+24.5
Bedford Crew Club 02:00.702:01.202:02.702:00.329.5 spm
8.CANAddison Thornton01:55.5(8)04:00.5(9)06:06.5(9)08:09.0(8)+28.6
South Niagara Rowing Club 01:55.502:05.002:06.002:02.531.5 spm
9.CANSabrina Cottringer01:52.8(4)03:56.1(6)06:03.8(7)08:10.8(9)+30.4
Niagara Falls Rowing Club 01:52.802:03.302:07.702:07.026.4 spm
10.CANKatya Mischuk01:53.3(6)03:57.9(7)06:07.8(10)08:13.9(10)+33.5
Victoria City Rowing Club 01:53.302:04.602:09.902:06.229.4 spm
11.CANKaylea Bray02:04.5(23)04:11.1(17)06:17.1(13)08:19.4(11)+39.0
Notre Dame Rowing Club (Welland) 02:04.502:06.602:06.002:02.226.7 spm
12.USASophia Martinez01:57.2(11)04:04.0(12)06:11.5(11)08:19.6(12)+39.2
The Port Jefferson Rowing Club 01:57.202:06.702:07.402:08.329.0 spm
13.CANAdrienne Halliday01:54.0(7)04:03.6(11)06:13.3(12)08:20.9(13)+40.5
Victoria City Rowing Club 01:54.002:09.602:09.602:07.532.6 spm
14.CANSkye Cummings02:04.3(22)04:11.8(19)06:18.6(14)08:23.6(14)+43.2
Victoria City Rowing Club 02:04.302:07.502:06.802:04.929.5 spm
15.CANKate Watson02:03.9(19)04:11.5(18)06:20.7(17)08:26.8(15)+46.4
Victoria City Rowing Club 02:03.902:07.602:09.102:06.134.5 spm
16.CANLauren Zoe Sacuta02:04.0(20)04:10.4(16)06:19.9(16)08:30.4(16)+50.0
South Niagara Rowing Club 02:04.002:06.402:09.502:10.529.2 spm
17.CANEmily MacMilan01:57.1(10)04:04.0(12)06:18.6(14)08:33.0(17)+52.6
Victoria City Rowing Club 01:57.102:06.902:14.602:14.432.7 spm
18.ECUCynthia De Las Mercedes01:59.8(16)04:08.5(14)06:21.4(18)08:35.4(18)+55.0
CLUB CALUS ECU 01:59.802:08.602:12.902:14.025.7 spm
19.CANBeatrix Datars01:57.3(12)04:08.5(14)06:25.9(19)08:39.7(19)+59.3
Don Rowing Club 01:57.302:11.202:17.402:13.827.0 spm
20.CANStella Janes02:06.9(25)04:15.8(21)06:30.5(20)08:41.7(20)+1:01.3
Mic Mac Amateur Aquatic Club 02:06.802:08.902:14.702:11.324.5 spm
21.CANNatalie Vandervelde02:01.3(18)04:14.1(20)06:30.5(20)08:46.0(21)+1:05.6
Grimsby Secondary School Rowing Team 02:01.302:12.802:16.402:15.531.9 spm
22.CANAshtyn Laroque02:06.4(24)04:17.2(22)06:35.9(22)08:50.5(22)+1:10.1
Saskatoon Rowing Club 02:06.302:10.802:18.702:14.728.0 spm
23.CANJinger Petersen - Mehls02:09.0(26)04:23.5(25)06:40.6(23)08:57.9(23)+1:17.5
Regina Rowing Club 02:09.002:14.502:17.102:17.331.0 spm
24.CANChloe Crotty01:58.9(14)04:18.4(23)06:42.7(24)09:04.2(24)+1:23.8
Victoria City Rowing Club 01:58.902:19.502:24.302:21.535.9 spm
25.CANNicole Trzcinski01:59.2(15)04:22.6(24)06:49.1(25)09:13.2(25)+1:32.8
Don Rowing Club 01:59.202:23.402:26.502:24.226.7 spm
26.CANAva Webster02:04.2(21)04:28.5(26)06:54.2(26)09:16.1(26)+1:35.7
Victoria City Rowing Club 02:04.202:24.302:25.702:21.936.4 spm
27.CANJennifer Hambly02:10.6(27)04:30.6(27)06:56.0(27)09:17.2(27)+1:36.8
Don Rowing Club 02:10.602:20.002:25.402:21.226.3 spm
28.CANSophia Walker02:43.4(28)05:21.4(28)08:02.8(28)10:41.0(28)+3:00.6
Elmwood School 02:43.402:38.002:41.402:38.227.5 spm
CANSamaya Khosla   did not start
Elmwood School 
CANMaddison Widdifield   did not start
Victoria City Rowing Club 
CANReese Logan   did not start
Don Rowing Club 
CANMikaela Marchand   did not start
Mic Mac Amateur Aquatic Club 
USALauren Durkin   did not start
The Port Jefferson Rowing Club