Sun, 12:15 p.m. - Race 12 - LM U19, M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.USABrandon FernandezLM U1901:36.6(1)03:14.7(1)04:54.1(1)06:31.5(1)
Oak Neck Rowing Academy 01:36.601:38.101:39.401:37.432.2 spm
2.USABrett BeamanLM U1901:40.2(4)03:21.2(3)05:01.2(2)06:39.1(2)+7.6
Oak Neck Rowing Academy 01:40.201:41.001:40.001:37.930.5 spm
3.USAGrayson LeeLM U1901:38.8(2)03:19.5(2)05:01.4(3)06:43.5(3)+12.0
California Yacht Club 01:38.801:40.701:41.901:42.230.2 spm
4.CANPreston DarlingLM U1901:39.6(3)03:21.7(4)05:04.8(4)06:46.9(4)+15.4
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:39.601:42.101:43.101:42.029.5 spm
5.CANRiley WatsonLM U1901:42.3(6)03:24.4(6)05:06.5(5)06:47.9(5)+16.4
Peterborough Rowing Club 01:42.201:42.101:42.001:41.632.7 spm
6.CANEthan MasonLM U1901:42.8(8)03:26.2(7)05:09.8(7)06:51.6(6)+20.1
St. Catharines Rowing Club 01:42.801:43.401:43.601:41.734.5 spm
7.CANMaximilian WaslenLM U1901:40.4(5)03:24.3(5)05:09.4(6)06:54.7(7)+23.2
Saskatoon Rowing Club 01:40.401:43.801:45.001:45.532.0 spm
8.USAWilliam GokeyLM U1901:45.4(13)03:31.1(11)05:17.3(10)07:03.2(8)+31.7
Oak Neck Rowing Academy 01:45.401:45.701:46.201:45.930.2 spm
9.CANFernando VacaLM U1901:43.2(9)03:29.0(9)05:16.2(9)07:04.2(9)+32.7
Ridley College 01:43.201:45.801:47.201:48.031.0 spm
9.USAChristopher HomLM U1901:45.9(14)03:32.7(14)05:20.7(13)07:04.2(9)+32.7
Oak Neck Rowing Academy 01:45.901:46.801:48.001:43.432.0 spm
11.CANMaddox HarrisonLM U1901:42.6(7)03:26.7(8)05:15.2(8)07:06.6(11)+35.1
St. Catharines Rowing Club 01:42.601:44.101:48.501:51.433.3 spm
12.CANChristopher IrvineLM U1901:45.9(14)03:32.2(13)05:19.0(12)07:06.8(12)+35.3
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:45.901:46.301:46.801:47.929.3 spm
13.CANNathan KeoghLM U1901:43.4(10)03:30.4(10)05:18.3(11)07:12.0(13)+40.5
Victoria City Rowing Club 01:43.401:47.001:47.901:53.831.5 spm
13.CANAlex KollmannLM U1901:47.4(18)03:37.8(18)05:26.2(16)07:12.0(13)+40.5
Don Rowing Club 01:47.401:50.401:48.401:45.832.5 spm
15.CANBoedy VanthuyneLM U1901:43.8(11)03:31.6(12)05:22.7(14)07:13.1(15)+41.6
Saskatoon Rowing Club 01:43.801:47.701:51.201:50.429.8 spm
16.ECULuis MorejonM U1901:48.1(19)03:36.5(17)05:27.0(17)07:17.4(16)+45.9
Alfa Rowing Club 01:48.101:48.401:50.501:50.429.8 spm
17.CANJoshua LeungLM U1901:43.9(12)03:33.0(15)05:25.9(15)07:18.5(17)+47.0
Argonaut Rowing Club 01:43.901:49.101:52.901:52.627.2 spm
18.CANMahmoud RadwanLM U1901:46.1(16)03:36.4(16)05:30.2(18)07:26.2(18)+54.7
Ridley College 01:46.101:50.301:53.801:56.033.4 spm
19.CANGerardo Lopez MoralesLM U1901:53.1(21)03:48.4(20)05:46.3(20)07:43.5(19)+1:12.0
Ridley College 01:53.101:55.301:57.901:57.225.5 spm
20.CANKetchun WuLM U1901:46.1(16)03:41.3(19)05:43.3(19)07:44.4(20)+1:12.9
Ridley College 01:46.001:55.202:01.902:01.325.4 spm
21.CANDylan MayesLM U1901:59.7(26)03:57.4(24)05:56.5(23)07:51.6(21)+1:20.1
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:59.701:57.701:59.101:55.025.5 spm
22.CANCameron ScottLM U1901:51.2(20)03:50.3(21)05:52.0(22)07:52.1(22)+1:20.6
Niagara Falls Rowing Club 01:51.201:59.102:01.702:00.126.4 spm
23.CANMason KirtonLM U1901:54.9(23)03:51.9(22)05:51.9(21)07:52.6(23)+1:21.1
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:54.901:57.002:00.002:00.621.8 spm
24.CANMerek TrianoLM U1901:55.1(24)03:56.4(23)05:58.6(24)08:03.0(24)+1:31.5
Niagara Rowing School 01:55.102:01.302:02.202:04.427.7 spm
25.CANThomas FinnLM U1901:54.3(22)03:58.8(26)06:05.4(25)08:06.2(25)+1:34.7
Ridley College 01:54.302:04.502:06.602:00.831.4 spm
CANHudson StortzLM U1901:56.2(25)03:57.9(25)06:05.6(26)--
Notre Dame College School 01:56.202:01.702:07.719.3 spm
CANBassil DiLorenzoLM U19   did not start
Notre Dame Rowing Club (Welland) 
CANSascha Jansen-RudanLM U19   did not start
Ridley College