datumveldverenigingploegmutatie
vr 20:01LDE 1x MAA Maas 1  
vr 19:57LHEj 8+ NJO Njord crew has withdrawn after draw 
vr 19:36DEj 4+ VID Vidar/Orca cox Charlotte Koerselman has been replaced by Julia - Kuipers 
vr 19:36LHEj 8+ OKE Okeanos cox Seef Dahbour has been replaced by Rianne Koomen 
vr 17:05DEj 4+ VID Vidar/Orca  
vr 15:20DE 4- SKO Skøll crew has withdrawn 
vr 15:20DEj 4+ VID Vidar/Orca rower Vera Versteegh has been replaced by Nayomi Latulola 
vr 14:55DEj 4+ VID Vidar/Orca  
vr 14:25DEj 8+ VID Vidar rower Hannah Cantineau has been replaced by Nayomi Latulola
rower Maud Bosma has been replaced by Hannah Cantineau 
vr 13:58HE 2- PHO Phocas crew has withdrawn after draw 
vr 12:46HEj 8+ SKO Skøll rower Thomas Bredée has been replaced by Harry Otse
rower Mees Zwagerman has been replaced by Yannick van Dijk
rower Rik Stokvis has been replaced by Martijn Ronk
rower Stijn Zelhorst has been replaced by Huub van Lith
rower Huub van Lith has been replaced by Luca Perotti
rower Wouter Jong has been replaced by Thomas Bredée
rower Martijn Ronk has been replaced by Mees Zwagerman
rower Harry Otse has been replaced by Daniel Versluis
cox Anna Mayer has been replaced by Doddy Wolfs 
vr 12:45DE 4- LAG Laga 1 rower Birgit Cornelissen has been replaced by Dautse Heimovaara 
vr 12:44DEj 8+ PEL Pelargos cox Emma Jurg has been replaced by Martijn Bergmann 
vr 11:04HE 1x LAG Laga 3 crew has withdrawn after draw 
vr 11:04HE 1x LAG Laga 2 crew has withdrawn after draw 
vr 11:04HEj 8+ LAG Laga crew has withdrawn after draw 
vr 11:02LHE 2x LAG Laga 2 crew has withdrawn after draw 
vr 11:01HE 4- LAG Laga crew has withdrawn after draw 
vr 10:56LDEj 4* GYA Gyas 2 rower Noor van Hofslot has been replaced by Roos Nijhof 
vr 10:55HEj 4+ SKA Skadi rower Tom Groothuis has been replaced by Auke van van Onna 
vr 08:15LHE 4- NJO Njord crew has withdrawn after draw 
vr 07:34HEj 8+ PRO Proteus rower Pieter van Bentum has been replaced by Floris Reinders 
1-7-2021 17:03HEj 8+ AEG Aegir rower Ferron Homan has been replaced by Daniel Waijers 
1-7-2021 15:55DEj 4+ AEG Aegir cox Lieve Camonier has been replaced by Marlinde Ammeraal 
1-7-2021 15:01LDEj 4* SKA Skadi cox Luna de Laat has been replaced by Evika van Vuuren 
1-7-2021 14:44LHEj 8+ GYA Gyas crew has withdrawn after draw 
1-7-2021 14:42HE 2- AEG Aegir crew has withdrawn after draw 
1-7-2021 14:41LHEj 8+ AEG Aegir/Gyas rower Manus Gribnau has been replaced by Joep Lugtenberg
rower Bastiaan Roest has been replaced by Manus Gribnau 
1-7-2021 14:38LDEj 4* AEG Aegir/Njord rower Mathilde Knol has been replaced by Emilia Zimmer 
1-7-2021 12:20DE 4- SKO Skøll rower Luka van der Zwan has been replaced by Minke Holleboom
rower Ashley Rijst has been replaced by Luka van der Zwan 
1-7-2021 12:19LDEj 4* ARG Argo rower Sifre van Teeffelen has been replaced by Eva Spyksma
rower Aniek Henken has been replaced by Sifre van Teeffelen 
1-7-2021 07:42LHE 2x THE Thêta 2 rower Huub Hoeksema has been replaced by Mark Hulsbos